Nadajemy.pl
Moje Społeczności
Zarejestruj się
SERWISKOMPUTEROWY.NADAJEMY.PL - Serwis komputerowy
Polecane
Kategoria: Nowinki
Wycofano 1,25 mln nawigacji GPS - grożą pożarem

Wycofano 1,25 mln nawigacji GPS - grożą pożarem Firma Garmin postanowiła wycofać z rynku 1,25 miliona nawigacji GPS. Powodem podjęcia takiej decyzji jest przegrzewająca się w niektórych urządzeniach bateria, co grozi pożarem.


Wycofano 1,25 mln nawigacji GPS - grożą pożarem

Firma Garmin postanowiła wycofać z rynku 1,25 miliona nawigacji GPS. Powodem podjęcia takiej decyzji jest przegrzewająca się w niektórych urządzeniach bateria, co grozi pożarem.

Jak informuje Garmin, baterie wyprodukowane przez jednego z podwykonawców w pewnym okresie były wadliwe, co może doprowadzić do ich przegrzania i wywołania pożaru. To z kolei mogłoby skutkować obrażeniami u użytkowników nawigacji oraz zniszczeniem mienia.

Jak dotąd odnotowano 10 przypadków przegrzewania się baterii. W żadnym z tych wydarzeń nie doszło do pożaru, obrażeń ciała lub nawet strat w mieniu, wykraczających poza uszkodzenie samej nawigacji. Garmin postanowił jednak dmuchać na zimne i wycofać wadliwą serię urządzeń z rynku.

Bezpłatnej wymianie podlegają modele nawigacji Garmin Nuvi: 200W, 250W, 260W, 7xx oraz 7xxT, gdzie xx oznacza dowolne dwie cyfry w nazwie modelu. Aby dowiedzieć się, czy posiadana nawigacja podlega wymianie, należy sprawdzić jej model, który umieszczony jest na spodzie lub z tyłu obudowy, albo wprowadzić numer seryjny urządzenia na poniższej stronie:
https://my.garmin.com/rma/recallLanding.faces

dodany przez: sebciu0 (3.75)Ocena artykułu: 2.50 
Liczba ocen: 1
Odsłon: 7338
więcej w kategorii: Nowinki  |  Ogłoszenia Opole


Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.


Zaloguj się aby dodać komentarz. Zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta.